Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Lista e sportistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave po bëhet virale dhe çuditërisht dominojnë yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi...

TË FUNDIT

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Projekti Ellman i Google, do të ketë aftësi për të treguar historinë tuaj të jetës nga të dhënat e telefonit

Google po punon për një teknologji të re të inteligjencës artificiale që synon të krijojë një narrativë gjithëpërfshirëse dhe të personalizuar të jetës së...

Stoltenberg: Rusia të kuptojë se nuk do të ketë fitues në një luftë bërthamore

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se Rusia duhet të kuptojë se nuk do të ketë fitues në një luftë bërthamore dhe se Ukraina ka të drejtë të mbrohet.

 

“Duhet të kuptojmë se këtë luftë e filloi Putini. Ishte zgjedhja e tij. Nëse ai dëshiron, ai mund t’i japë fund nesër”, tha Stoltenberg, në një intervistë për AA.

 

”Falënderojmë presidentin Erdogan dhe Turqinë për përpjekjet e tyre si në mbështetjen e Ukrainës ashtu edhe në lehtësimin e marrëveshjes për eksportin e grurit nga Ukraina. Kjo ndihmon në uljen e çmimeve të ushqimeve dhe është e rëndësishme për të gjithë botën, veçanërisht për vendet më të varfra”, shtoi ai.

 

”Sigurisht që të gjithë duan që kjo luftë të përfundojë, por ne duhet të kuptojmë se çfarë është ajo. Kjo është një luftë sulmuese. Rusia, Putini po pushton një vend tjetër. Natyrisht, Ukraina ka të drejtë të mbrohet për të rimarrë territoret që Rusia ka pushtuar. Ne duhet të kuptojmë se Putini e filloi këtë luftë, ishte zgjedhja e tij dhe ai mund t’i japë fund kësaj lufte nesër nëse dëshiron. Në të njëjtën kohë, ne duhet të kuptojmë se do të kemi paqe nëse Putini dhe Rusia pushojnë së luftuari. Nëse Zelenskyy dhe Ukraina pushojnë së luftuari, Ukraina do të pushojë së ekzistuari si një komb i pavarur sovran. Prandaj, ne kemi përgjegjësinë për të mbështetur Ukrainën, për t’i mundësuar asaj të mbrojë veten”, tha Stoltenberg.

 

”NATO është aleanca më e fortë në histori. NATO përfaqëson 50 për qind të fuqisë ushtarake botërore. Natyrisht, ne jemi të gatshëm të mbrojmë dhe mbrojmë të gjithë aleatët e NATO-s. Kjo është për të parandaluar luftën, jo për të shkaktuar luftë. Është absolutisht e qartë se Aleanca do të përgjigjet me misionin bazë të NATO-s “të gjithë për një dhe një për të gjithë”, theksoi ai.

 

Latest Posts

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Projekti Ellman i Google, do të ketë aftësi për të treguar historinë tuaj të jetës nga të dhënat e telefonit

Google po punon për një teknologji të re të inteligjencës artificiale që synon të krijojë një narrativë gjithëpërfshirëse dhe të personalizuar të jetës së...

Mos i humbisni

“Është martesë e lumtur”, Eva Murati në Albano show: Besoj në Zot, jo në fe

https://www.youtube.com/watch?v=nDclH8Wy_vU Subscribe Moderatorja e programeve sportive, Eva Murati ka qenë pjesë e shfaqjes Albano Show, këtë të premte.   Gjatë intervistës zhvilluar me Albano Bogdon,...

Shaqiri uron Xhaferin: U tha dhe po bëhet, Kryeministri shqiptar then tabunë e fundit ndër-etnike

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka uruar kryekuvendarin, Talat Xhaferi pas përzgjedhjes nga BDI  për Kryeministër shqiptar. Shaqiri shkruan se me këtë vendim,...

Ademi uron Xhaferin: Ali Ahmeti po thyen çdo barrierë politike për shqiptarët

Koordinatori i grupit parlamentar, Arbër Ademi nëpërmes një postimi në rrjetet sociale, ka uruar Talat Xhaferin, për të cilin në mbledhjen e fundit të...

Xhaferi për kryeministër, Grubi: Vizioni i Ali Ahmetit për barazi në vend po rrumbullakësohet

Talat Xhaferi për kryeministër të parë shqiptarë. Ky ishte propozimi i Ali Ahmetit që gjeti mbështetjen e të gjithë kryesisë qendrore të BDI-së në...