I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Ahmeti pas takimit të liderëve: Të mos i kthehemi të kaluarës dhe të jemi racional

Ka përfunduar takimi i sotëm i kryetarëve të partive politike në Maqedoninë e Veriut. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti pas takimit tha se ai ka bërë thirrje që mos të hapen tema nga e kaluara por të shihet drejt të ardhmes.

Duke folur për ndryshimet kushtetuese, Ahmeti theksoi se kemi nevojë për më shumë hapa drejt BE-së.

“Edhe në takim kam bërë thirrje që të kapërcejmë nostalgjitë dhe t’i kthehemi racionalitetit, se po të hapim çështje që i takojnë të kaluarës, vështirë që mund të përcaktohemi për të ardhmen”.

“Çdo e kaluar që hapet, nuk i shërben ardhmërisë, nuk u shërben gjeneratave dhe brezave që vijnë. Kemi nevojë për më shumë hapa konkret drejt BE”, tha mes tjerash Ahmeti.

Latest Posts

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Kandidati i vetëm për Bashkinë e Elbasanit/ Boçi: Çdo votë e demokratëve vlen, procesi do jetë i lirë dhe pa shantazhe

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është kandidati i vetëm që votohet sot në primaret e PD-së për të qenë kandidat për kryebashkiak...