Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Berisha në Vizion Plus : Rama vasal i Vuçiç, ka përkeqësuar marrëdhëniet Kosove-Serbi

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin, Edi Rama për përkeqësim të marrëdhënieve Kosovë- Serbi.

 

 

Madje  Berisha e ka konsideruar atë si një nga faktorët kryesorë për përkeqësimin e marrëdhënieve mes dy vendeve, duke u pozicionuar sipas tij, krah Beogradit.

 

 

“Unë si kryeminsitër kurrë nuk kam ndërhyrë në problemet e brendshme të Kosovëes. Një nga faktorët thelbësor të përkeqësimit të marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, është faktori Edi Rama, i cili mendoi se duke u rreshtuar me Serbinë do të bënin ç’të donin me Kosovën.

Ndërhyrja e Shqipëriusë dhe kërkesa e cilitdo për ndërhyrje të Shqipërisë në këtë problem, është absolutisht e gabuar. Shqipëria nuk mund të ketë tjetër pozicion përveç mbështetjes së Kosovës.”

 

 

Berisha e quajti Ramën gjithashtu, avokat të neveritshëm të Vuçiç që sipas tij, ka sulmuar kryeministrit Ramush Haradinaj e Albin Kurti.

 

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...