Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Dorëhiqen edhe pjesëtarët serbë të sigurimit të EULEX-it


Pas policëve dorëhiqen edhe pjesëtarët serbë të sigurimit të EULEX-it.

Pas disa policëve serbë që dorëzuan dorëheqjet e tyre të dielën, të njëjtën gjë e kanë bërë edhe disa serbë që punonin si sigurim i jashtëm në EULEX.

Ata ishin pjesë e kompanisë “Balkan International Security.

Një nga të dorëhequrit ishte edhe Ignjat Vuletiq.

Ai ka thënë se para disa ore kanë dhënë dorëheqje kolektive, sepse “nuk duan të jenë të vetmit serb në stacionin policor në Mitrovicë”.

“Ne donim të shihnim se çfarë do të bënte policia, pasi i shohim çdo ditë. Kur pamë që u dorëhoqën, nuk patëm çfarë të kërkonim. Nuk do të ndiheshim rehat nëse do të ishim të vetmit serbë në stacionin policor verior sonte, nesër dhe në të ardhmen”, ka thënë ai.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...