Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...

Hajdutët hyjnë brenda dyqanit në Vlorë/ Vjedhin kompjutera dhe telefona

Gjatë mbrëmjes së djeshme është vjedhur një dyqan në Vlorë.

 

Dyqani ndodhet në bulevardin e Vlorës, pranë shkollës profesionale Industriale dhe është një dyqan i cili tregëton pajisje elektronike.

 

Blutë e Vlorës prej mëngjesit janë në vendin e ngjarjes teksa po kryejnë ekspertizën për të marrë provat përkatëse.

 

Mësohet se nga dyqani janë vjedhur disa pajisje elektronike si telefona, kompjuter etj.

 

Autori ose autorët e mundshëm kanë hapur derën e xhamit për t’u futur në brendësi. Personat kanë qënë të maskuar. Objekti me kamera sigurie.

Latest Posts

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...