Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

Mbyllen primaret e PD për Tiranën/ Ja 7 emrat në garë për bashkinë e kryeqytetit

Partia Demokratike ka njoftuar këtë të hënë përfundimin e afatit për kandidaturat që duan të garojnë për Bashkinë e Tiranës.

 

Albana Vokshi në një dalje për mediat nga selia blu ka prezantuar shtatë emrat, të cilët kanë shprehur interes dhe kanë dorëzuar dokumentacionin e nevojshëm.

 

Nga sot, procesi për dorëzimin e kandidaturave për primaret e Partisë Demokratike në kryeqytet është mbyllur, dhe emrat e mësipërm bashkë me dokumentacionin përkatës, i kalojnë Kryesisë së partisë për verifikime të mëtejshme. Në ditët në vazhdim, do të ketë një njoftim zyrtar për datën, tha Vokshi.

 

Emrat e për Bashkinë e Tiranës:

 

Adriana Kalaja

 

Belind Këlliçi

 

Enkelejda Fejzo

 

Fatmir Merkoçi

 

Gert Bogdani

 

Ilir Alimehmeti

 

Julian Deda

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...