Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

Zelensky kërkon fonde për flotën e dronëve detarë

Pas sulmit nga dronët ukrainas kundër flotës ruse të Detit të Zi në portin e tyre detar pranë Sevastopolit në Krime, Ukraina dëshiron të blejë më shumë armë të këtij lloji.

 

“Ne do të fillojmë një tjetër fushatë për mbledhjen e fondeve javën e ardhshme, ne duam të mbledhim fonde për një flotë të tërë dronësh detarë”, tha presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në fjalimin e tij video.

 

“Qëllimi i këtyre dronëve është i qartë. Të gjithë e kanë parë tashmë se si funksionon”, theksoi ai.

 

Sipas Ukrainës, tre luftanije ruse u goditën në sulmin në Sevastopol fundjavën e kaluar, duke përfshirë anijen e re “Admirali Makarov”.

 

Ushtria ruse ka pranuar vetëm disa dëme të vogla, pa dhënë më shumë detaje.

 

Pas shpërthimit të luftës, Ukraina krijoi platformën e internetit United24, përmes së cilës tashmë janë dhuruar rreth 220 milionë dollarë për blerje armësh, sipas Kievit.

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...