I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Zelensky kërkon fonde për flotën e dronëve detarë

Pas sulmit nga dronët ukrainas kundër flotës ruse të Detit të Zi në portin e tyre detar pranë Sevastopolit në Krime, Ukraina dëshiron të blejë më shumë armë të këtij lloji.

 

“Ne do të fillojmë një tjetër fushatë për mbledhjen e fondeve javën e ardhshme, ne duam të mbledhim fonde për një flotë të tërë dronësh detarë”, tha presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në fjalimin e tij video.

 

“Qëllimi i këtyre dronëve është i qartë. Të gjithë e kanë parë tashmë se si funksionon”, theksoi ai.

 

Sipas Ukrainës, tre luftanije ruse u goditën në sulmin në Sevastopol fundjavën e kaluar, duke përfshirë anijen e re “Admirali Makarov”.

 

Ushtria ruse ka pranuar vetëm disa dëme të vogla, pa dhënë më shumë detaje.

 

Pas shpërthimit të luftës, Ukraina krijoi platformën e internetit United24, përmes së cilës tashmë janë dhuruar rreth 220 milionë dollarë për blerje armësh, sipas Kievit.

Latest Posts

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...