Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Befason Berisha: Unë dhe Stive Jobs të ngjashëm si dy pika uji

Kreu i PD ka befasuar duke e krahasuar rikthimin e tij në politikë me historinë e sipërmarrësit amerikan të ‘Apple’ Steve Jobs.

 

 

Berisha përmendi gjithashtu edhe presidentin brazilian Lulo që u rikthye në krye të shtetit vetëm pak kohë më parë, pavarësisht se ishte larguar prej vitesh apo dhe kishte kryer një vit burg.

 

 

“Historia ime është mjaft e ngjashme me atë të Steve Jobs. Me të vetmin përjashtim që Steve e larguan, kurse unë u largova vetë. Por rikthimi ynë, janë të ngjashme si dy gjysma pika uji.

Nëse dikujt nuk i pëlqen ky shembull, unë po i them Lulon, kthehet fiks pas dy presidentëve, e futën edhe një vit në burg, Por ja që Lulo është sot Presidenti i Brazilit.”– tha Berisha.

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...