Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...

Befason Berisha: Unë dhe Stive Jobs të ngjashëm si dy pika uji

Kreu i PD ka befasuar duke e krahasuar rikthimin e tij në politikë me historinë e sipërmarrësit amerikan të ‘Apple’ Steve Jobs.

 

 

Berisha përmendi gjithashtu edhe presidentin brazilian Lulo që u rikthye në krye të shtetit vetëm pak kohë më parë, pavarësisht se ishte larguar prej vitesh apo dhe kishte kryer një vit burg.

 

 

“Historia ime është mjaft e ngjashme me atë të Steve Jobs. Me të vetmin përjashtim që Steve e larguan, kurse unë u largova vetë. Por rikthimi ynë, janë të ngjashme si dy gjysma pika uji.

Nëse dikujt nuk i pëlqen ky shembull, unë po i them Lulon, kthehet fiks pas dy presidentëve, e futën edhe një vit në burg, Por ja që Lulo është sot Presidenti i Brazilit.”– tha Berisha.

Latest Posts

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...

Grubi zbardh pamjet e objektit të UNT-së në kazermën Ilinden

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në vigjilje të festës së flamurit, ka zbuluar pamjet e projektit në të cilin do të studiojnë studentët e...