Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Lista e sportistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave po bëhet virale dhe çuditërisht dominojnë yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi...

TË FUNDIT

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Projekti Ellman i Google, do të ketë aftësi për të treguar historinë tuaj të jetës nga të dhënat e telefonit

Google po punon për një teknologji të re të inteligjencës artificiale që synon të krijojë një narrativë gjithëpërfshirëse dhe të personalizuar të jetës së...

Nelson Hysa në ndeshjen e jetës/ Do ketë përballë në ring boksierin që nxori në pension Tajson

Për herë të parë boksieri shqiptar Nelson Hysa do te ndeshet me një nga boksierët më të mirë me përvojë botërore  siç është Danny Ëilliams. Britaniku ka një  karriere mjaftë të pasur ku është ndeshur në kategoritë e peshave të rënda të ËBC si dhe The Ring. Ndërkohë që Hysa do të zhvilloje ndeshjen e tij të pestë në boksin profesionist, ku katër prej tyre i ka mbyllur me nokaut .

 

 

Shkodrani tregon për vizion plus emocionet e garës si dhe nuk e fsheh entuziazmin që ka përballë një kundërshtari i cili ka nxjerre në pension dhe Majk Tajson.

 

 

NELSON HYSA –BOKSIER

 

Për federatën e boksit shqiptar profesionist është një ndeshje e rëndësishme sepse boksieri që vjen në Shqipëri është boksieri më i famshëm dhe me rezultatet më të larta që do të vije në Shqipëri për sa i përket boksit profesionist. Normalisht çdo ndeshje boksi ka ato emocionet e veta ,është një ndeshje e veçantë nuk jam ndeshur kurrë më një kundërshtar kaq të fort,por po e studio mirë dhe po stërvitëm në mënyrën që do boksojmë.

 

 

Hysa theksoi  mungesën e mbështetjes  nga institucionet shtetërore dhe federata e boksit .

 

 

“Shqipëria ka boksier shumë të mire ,kemi një federatë të mirë të boksit e cila është pa lekë, mbështetja morale është e madhe por nuk ka asnjë të ardhur ,të ardhurat tona po gjenerohen vetëm nga 3 sponsor ,0 të ardhura prej shtetit dhe këto janë kushtet në Shqipëri. Thirrje për instancat qeveritare nuk kamë sepse bien në vesh të shurdhër.”

 

 

Në ndeshjen e datës 13 nëntor e cila do të zhvillohet në Durrës në pallatin e sportit “Ramazan Njala” do të marrin pjesë edhe boksierë të tjerë si Ardit Muraj, Alban Beqiri, Roxhers Muslia etj. Të gjitha të ardhurat e këtij organizimi do të shkojnë për bamirësi në shtëpinë e foshnjës në Durrës.

 

 

Latest Posts

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Projekti Ellman i Google, do të ketë aftësi për të treguar historinë tuaj të jetës nga të dhënat e telefonit

Google po punon për një teknologji të re të inteligjencës artificiale që synon të krijojë një narrativë gjithëpërfshirëse dhe të personalizuar të jetës së...

Mos i humbisni

“Është martesë e lumtur”, Eva Murati në Albano show: Besoj në Zot, jo në fe

https://www.youtube.com/watch?v=nDclH8Wy_vU Subscribe Moderatorja e programeve sportive, Eva Murati ka qenë pjesë e shfaqjes Albano Show, këtë të premte.   Gjatë intervistës zhvilluar me Albano Bogdon,...

Shaqiri uron Xhaferin: U tha dhe po bëhet, Kryeministri shqiptar then tabunë e fundit ndër-etnike

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka uruar kryekuvendarin, Talat Xhaferi pas përzgjedhjes nga BDI  për Kryeministër shqiptar. Shaqiri shkruan se me këtë vendim,...

Ademi uron Xhaferin: Ali Ahmeti po thyen çdo barrierë politike për shqiptarët

Koordinatori i grupit parlamentar, Arbër Ademi nëpërmes një postimi në rrjetet sociale, ka uruar Talat Xhaferin, për të cilin në mbledhjen e fundit të...

Xhaferi për kryeministër, Grubi: Vizioni i Ali Ahmetit për barazi në vend po rrumbullakësohet

Talat Xhaferi për kryeministër të parë shqiptarë. Ky ishte propozimi i Ali Ahmetit që gjeti mbështetjen e të gjithë kryesisë qendrore të BDI-së në...