I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Pendarovski do t’i pranojë letrat kredenciale të ambasadores së re amerikane Price Aggeler

Presidenti Stevo Pendarovski sot do t’i pranojë letrat kredenciale të ambasadores së sapoemëruar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Angela Price Ageler.

Më 5 gusht, shumica demokrate në Senat njoftoi në Twitter se Angela Price Ageler u konfirmua si ambasadore e re e SHBA-së në Maqedoninë e Veriut.

Ajo zëvendëson Kate Marie Burns, e cila ka shërbyer si ambasadore e SHBA-së në Shkup që nga viti 2019.

Ambasadorja e re e SHBA-së në Maqedoni, Angela Price Ageler, më herët ka punuar në pozita të ndryshme në Departamentin e Shtetit, përfshirë edhe në Ambasadën Amerikane në Shkup, përgjegjëse për marrëdhënie me publikun.

Latest Posts

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...