Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Pishina e vjetër në Saraj kalon në pronësi shtetërore, Grubi: Do të shfrytëzohet nga qytetarët

Ka pëfunduar seanca e 100-të e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, me ç’rast janë miratuar disa vendime.

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një njoftimi zyrtar ka njoftuar opinionin me vendimet e seancës qeveritare.

Grubi ka sqaruar se pishina e Qendrës Rekreative Sportive në Saraj do të kaloj në pronësi të shtetit, ndërsa pastaj do të kthehet në shfrytëzim nga Komuna e Sarajit.

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...