I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Policia e Kosovës parandalon një kontrabandim me mallra në Viti


Parandalohet një kontrabandim me mallra në Viti.

Drejtoria Rajonale e Policisë Kufitare në Lindje e parandaluar një kontrabandim me mallra në rrugën nga fshati Kabash në drejtim të fshatit Smirë të Vitisë.

Në njoftimin e PK-së thuhet se ishte ndaluar shoferi i një veture, i cili edhe u arrestuar më pas.

Gjatë kontrollit në automjet janë gjetur këta artikuj:

40 thasë me kikirikë të papërpunuar rreth 500 kg

15 pako me rripa të brezit

10 pako çanta të kraharorit

3 pako me altoparlantë –bluetooth

1 pako me mbajtëse të telefonave në veturë

2 pako me aroma të ndryshme (shisha) dhe mallra tjera që dyshohet të jenë kontrabanduar nga territori i Maqedonisë së Veriut.

Latest Posts

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...