BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

Primaret për bashkinë Maliq dhe Devoll/ Dalin emrat e propozuar nga anëtarësia

Dalin emrat e të propozuarve për primaret e PD në bashkitë e Maliqit dhe të Devollit.

 

Burime të siguruara pranë degëve të këtyre bashkive thanë se nga strukturat e Partisë Demokratike të Devollit deri tani janë propozuar nga shumica e antarësisë Vojsava Bregu, Arben Miza dhe Elvis Hajderelli.

 

Nga dega e Partisë Demokratike të Maliqit deri ditën e sotme kanë dalë vetëm dy emra. Bëhet fjalë për Fredi Gega i cili ka qënë në listën e kandidatëve për deputet në zgjedhjet parlamentare 2021 si dhe emri i Alfred Berberit.

 

Deri tani nuk ka asgjë zyrtare përsa i përket emrave të propozuar nga strukturat në degët e Partisë Demokratike të Kolonjës dhe Pustecit. Janë bërë tashmë të ditura emrat e PD për bashkitë Korçë e Pogradec.

Latest Posts

Uniformat e policisë në Maqedoni edhe në gjuhën shqipe, hyn në fuqi ligji

Hyn në fuqi Dekreti për uniformat dhe shenjat në uniformat e policisë, të cilën Qeveria e miratoi para një viti në bazë të Ligjit...

Ernesti së shpejti do bëj ‘boom’ në botën e grimit, ja si

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më të njohurit në botë. Fjala është për shqiptarin Ernest.mua, i cili po krijon brendin e tij,...

Interes ndërkombëtar për “Melian”, brande të tjera spanjolle kërkojnë të vijnë në “San Pietro Resort”

Hoteli me 5 yje “Melia” Durrës në Gjirin e Lalzit, ka ndryshuar së fundmi këndvështrimin si nga ana e tour-operatorëve por ashtu edhe të...