Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Ratkoceri: Albanofobia maqedonase tejkalon edhe bulgarofobinë

Gazetari i njohur dhe botues i gazetës Koha, Arben Ratkoceri në një postim të fundit ka kritikuar histerinë e krijuar në opinionin maqedonas pasi një shqiptar fitoi në një votim demokratik në mesin e prokurorëve për kreun e Prokurorisë për krim të organizuar dhe korrupsion.

Etiketimi për paaftësi vetëm se është shqiptar (dhe ua ka prish matematikat), është i PAPRANUESHË, shkruan kështu Ratkoceri.

Histeria kundër një shqiptari në krye të Prokurorisë është ALBANOFOBI ekstreme, edhepse personi është zgjedhur në zgjedhje të drejtpërdrejta nga shumica dërmuese e prokurorëve maqedonas. Etiketimi për paaftësi vetëm se është shqiptar (dhe ua ka prish matematikat), është i PAPRANUESHËM. Dhe, derisa politika nuk mundet ta mbrojë, këtë duhet ta bëjë shoqëria civile, mediat, opinionistët, ekspertët… Dhe po, asgjë nuk është Bullgarofobia në këtë vend çka është Alfbanobofia i instaluar fuqishëm në shtetin e thell, media, intelektual, OJQ, akademi…!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0a8AJbFMsxDUuVrnBxbhHCFGCzcCAnBbPAEtP38KsCMD9hry5pD1KEMXEgsUPrNLSl&id=1458702032https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0a8AJbFMsxDUuVrnBxbhHCFGCzcCAnBbPAEtP38KsCMD9hry5pD1KEMXEgsUPrNLSl&id=1458702032

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...