I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Saliu: E tmerrshme si mediat maqedonase duken të tmerruara për zgjedhjen e prokurorit shqiptar

Për herë të parë në Maqedoninë e Veriut zgjidhet një shqiptarë në krye të Prokurorisë për Krim të Organizuar. Pas këtij lajmi të madh për shqiptarët që nuk do të ketë selektime për krimet e organizuara, një lum i madh mediash maqedonase së bashku me opinionist e figura tjera publike, janë vërsulur pas këtij emrimi duke e etiketuar si njeri partiak e duke lidhur me familjar të ndryshëm.

Për gazetarin Urim Saliu zgjedhja e Islam Abazit në krye të Prokurorisë është lajm i madh për shqiptarët ndërsa e tmerrshme për maqedonasit pasi janë duke nxjerrur mllef ndaj një profesionisti si Abazi.

“Për shqiptarët është një lajm i madh që vjen më në fund në krye një prokurorë. Është e tmerrshme që si në korr shumë media maqedonase duken të tmerruara nga kjo. Fakti që në mënyrë kaq të orkestruar nxjerrin kaq mllef ndaj tij, kjo tregon vlerat e Shefit të sapo zgjedhur të Prokurorisë për Ndjekje të Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Islam Abazi dhe profesionalizmin e tij” ka shkruar Saliu.

 

Latest Posts

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...