Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Flet djali i Hysni Gucatit, tregon për gjendjen shëndetësore të babait

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UCK-së, Hysni Gucati, ka qenë në gjendje jo të mirë shëndetësore, pasi i është nënshtruar edhe një operimit tjetër në këmbën e djathtë, si pasojë e plagëve të marra gjatë luftës.

Djali i tij, Musli Gucati, ka konfirmuar për arbresh.info se babai i tij ka pasur komplikime në shëndet gjatë ditës së djeshme, ndërsa sot, gjendja e tij është pak më stabile.

Ai ka konfirmuar se ky komplikim ka ardhur si pasojë e operimit të mëhershëm në këmbën e djathtë, për të cilën i është dashur të hyjë edhe një herë në operim të premten. /arbresh.info

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...