30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetet për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...

Gjashtë të vdekur nga një tërmet me magnitudë 6.6 në Nepal

Një tërmet me intensitet prej 6.6 gradë sipas shkallës Rihter goditi Nepalin mëngjesin e sotëm, njoftoi Qendra Sizmologjike e vendit, ndërsa mediat lokale raportuan se ka pasur gjashtë viktima.

Qendra Sizmologjike Europiano-Mesdhetare bëri të ditur më herët se bëhej fjalë për një tërmet me intensitet 5.6 gradë.

Tërmeti ka tronditur qytetarët e Nepalit mëngjesin e sotëm në orën dy të orës lokale dhe është ndjerë edhe në pjesën veriore të Indisë.

Sipas raportimeve të mediave, tërmeti është ndjerë edhe në Nju Delhi dhe zonat përreth.

Latest Posts

30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetet për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...

30 vendime për doganierët, Hasani: Arritëm të realizojmë prioritetit për zgjidhjen e statusit të nëpunësve doganor

Zëvendës drejtori i Doganave, Muharem Hasani ka shpërndarë 30 vendime të përhershme pune për doganierët. Pas përfundimit të procedurave për ndarje të vendimeve, Asani ka...

Rexhepi: Ligji per themelimin e Agjencisë për siguri në komunikacion miratohet në tremujorin e parë të 2023

Zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bekim Rexhepi, sot mori pjesë në puntorinë e organizuar nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve në bashkpunim me...