Pëllumb Vela edhe zyrtarisht drejtor i spitalit klinik në Tetovë

Mjeku i njohur Pëllumb Vela nga sot do të drejtoj spitalin klinik në Tetovë, post të i cili ASH-së i takoi pas përfshrijes së...

Gjashtë të vdekur nga një tërmet me magnitudë 6.6 në Nepal

Një tërmet me intensitet prej 6.6 gradë sipas shkallës Rihter goditi Nepalin mëngjesin e sotëm, njoftoi Qendra Sizmologjike e vendit, ndërsa mediat lokale raportuan se ka pasur gjashtë viktima.

Qendra Sizmologjike Europiano-Mesdhetare bëri të ditur më herët se bëhej fjalë për një tërmet me intensitet 5.6 gradë.

Tërmeti ka tronditur qytetarët e Nepalit mëngjesin e sotëm në orën dy të orës lokale dhe është ndjerë edhe në pjesën veriore të Indisë.

Sipas raportimeve të mediave, tërmeti është ndjerë edhe në Nju Delhi dhe zonat përreth.

Latest Posts

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...

Kërcënimi rus në Zhaporizhzhia/ Kreu i Agjencisë të Energjisë Atomike viziton termocentralin

Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike, Rafael Grossi, ka mbërritur në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia sipas operatorit shtetëror të centralit bërthamor të...