Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Ndryshime në polici/ Largohet shefi i komisariatit Mat, Ervin Hasrama

Kanë nisur ndryshimet në strukturat drejtuese të Policisë së Shtetit.

 

Pas ndryshimeve të bëra në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër, javë më parë ku u largua Skënder Hita dhe në vend të tij erdhi Dhimitraq Ziu, kanë nisur ndryshimet edhe në rang shefash komisariatesh.

 

Burime për Vizion Plus bëjnë me dije se këtë të mërkurë është larguar nga detyra e Shefit të Komisariatit të Policisë Mat, Ervin Hasrama. Nuk dihet nëse kjo lëvizje ka qenë dorëheqje e tij apo është larguar nga lart. Sakaq, emir i përfolur në radhët e policisë për zëvendësimin e Hasramës është Besnik Lila, ish shef Komisariati në Gjirokastër, i pezulluar nga kjo detyrë një vit më parë. Megjithatë, ende nuk ka një informacion zyrtar nga policia e shtetit sa i përket drejtuesit të ri të komisariatit të Policisë së Matit.

 

Ndryshimet në struktrën drejtuese kanë përfshirë edhe komisariatin e Policisë në Rrëshen. Mësohet se Naim Lala i cili mbante detyrën e shefit të këtij komisariati prej më shumë se 3 vitesh është larguar në një pozicion tjetër në Tiranë. Ndërkohë, shefi i ri i Komisariatit të Rrëshenit mësohet se është emëruar Behar Caka. Ky i fundit ka një karrierë të gjatë në policinë e shtetit, kryesisht në poste drejtuese, si Shef Komisariati në Vlorë, Bulqizë etj.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...