Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Vedat Muriqi, golashënuesi i dytë në La Liga

Sulmuesi kosovar Vedat Muriqi është duke kaluar momentin e tij më të mirë në karrierë, teksa ka shënuar sërish ndaj Atletico Madridit në La Liga, një gol që i dha 3 pikë shumë të rëndësishme ekipit të tij. Sulmuesi “dardan” ishte në kohën e duhur në momentin duhur në minutën e 16, kur shtyu topin drejt rrjetës. Momentalisht ai është golashënuesi i dytë me i mirë në Spanjë me 8 gola dhe 1 asist, ndërsa më mirë se ai ka bërë vetëm Robert Levandovski i Barcelonës.

Ekipi i Majorka-s është duke kaluar një moment të mirë, teksa në 4 ndeshjet e fundit ka shënuar 3 fitore dhe një barazim dhe ndodhet në vendin e 10 në rënditje. Ndërkohë Atletiko Madridi po kalon një mini-krizë, pasi në 3 ndeshjet e fundit ka marrë vetëm një pikë dhe pozicionohet në vendin e 6.

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...