Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Mot me vranësira dhe me erë

Shkup, 11 nëntor – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, me erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit përkohësisht të përforcuar nga drejtimi verior, e cila vende-vende do të arrijë shpejtësi mbi 60 kilometra në orë. Pasdite dhe gjatë natës do të ketë reshje të përkohshme të shout, ndërsa në viset më të larta dëborë të përkohshme.

Siç informoi DPHM, temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 12 deri në 18 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ndryshueshëm, nga fundi i ditës dhe gjatë natës me reshje të përkohshme të shiut. Do të fryejë, erë veriore përkohësisht e përforcuar Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 14 gradë Celsius.

Të shtunën do të ketë reshje të përkohshme të shiut, ndërsa në malet më të larta borë të përkohshme. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura e ditës do të bie për disa gradë. Nga e diela do të mbizotërojë mot stabil me mjegulla në fushëgropa.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...