Kryeparlamentari Xhaferi priti në takim ministrin malazez, Fatmir Gjeka

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot e priti ministrin e Malit të Zi për të Drejtat e Njeriut...

“Premtoi shumë”, tetovarët të pakënaqur me Bilall Kasamin

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami gjatë një konference për shtyp ka paraqitur të arriturat e tij në krye të Komunës.

Kasami theksoi se gjatë një viti është bërë shumë punë nëpër të gjithë sektorët e komunës dhe jashtë saj.

Gjithashtu Kasami si të arritur prezentoi edhe rritjen e pagave të punonjësve të Zjarrëfikësve në 8000 denarë, ai theksoi se gjatë kohës së kaluar zjarrëfikësit kanë qenë të shkelur dhe të harruar nga udhëheqësia e kaluar ndërsa tani ata kanë mbështetjen e Komunës së Tetovës në misionin fisnik që bëjnë.

Më tej Kasami vazhdoj edhe rreth rritjes së pagave të administratës komunale, ku sipas tij administratorët meritojnë paga më të mira andaj edhe përkushtimi i tij ka qenë që të ju siguroj kushte më më të mira!

Qytetarët nuk janë të kënqaur nga kryetari i komunës së Tetovës, pasi sipas tyre ai ka premtuar më shumë dhe ka bërë më pak se sa ka premtuar. Disa thonë se Kasami ka punuar, por shkaku i borxhit të madh ai nuk ka pasur mundësi ti realizojë të gjitha premtimet e tij. /TS/

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=650093546569577

Latest Posts

“Opozita rrezikon të humbasë Bashkinë e Tiranës”/ Korreshi tregon arsyen, ja pse po i largohen kandidatët Alibeajt

Demokratët në zgjedhjet vendore të 14 majit do të jenë të ndarë në dy grupe, ku në një pjesë të bashkive do u kërkohet...

Kryetari Ahmeti takohet me Bruno Ceka: Mërgata është pjesë e pandarë e sukseseve dhe sfidave tona

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur sot në takim ambasadorin e kombit, Bruno Ceka. Ahmeti, përmes një statusi në rrjetin social...

Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në “Javen e Modës në Paris”

Dizenjatoret Vlora dhe Kaltrina Neziri, kanë shënuar një tjetër sukses në fushën e modës, duke u prezantuar denjësisht në një nga eventet më të...