Pëllumb Vela edhe zyrtarisht drejtor i spitalit klinik në Tetovë

Mjeku i njohur Pëllumb Vela nga sot do të drejtoj spitalin klinik në Tetovë, post të i cili ASH-së i takoi pas përfshrijes së...

Sot mblidhen dy komisione parlamentare

Në Kuvend sot mbledhje do të mbajnë Komisionet për financim dhe buxhet dhe ai për mbrojtje e siguri.

Propozim- ligji për mbështetjen financiare të kategorive të rrezikuara sociale të qytetarëve për përballje me krizën energjetike, në procedurë të shkurtuar është pika e vetme në rendin e ditës së Komisionit për financim dhe buxhet.

Anëtarët e Komisionit për mbrojtje dhe siguri, madje do të diskutojnë për tre propozim-vendime, për dërgim të pjesëtarit të Armatës në operacionin ndërkombëtar të Bashkimit Evropian “ALTEA” në Bosnje e Hercegovinë, për dërgimin e pjesëtarëve të Armatës për pjesëmarrje në operacionin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara “UNIFIL” në Republikën e Libanit (janar 2023 deri në korrik 2023) dhe për dërgimin e një anëtari të Armatës për pjesëmarrje në operacionin ndërkombëtar të Bashkimit Evropian “EUTM RCA” në Republikën e Afrikës Qendrore.

Latest Posts

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...

Kërcënimi rus në Zhaporizhzhia/ Kreu i Agjencisë të Energjisë Atomike viziton termocentralin

Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike, Rafael Grossi, ka mbërritur në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia sipas operatorit shtetëror të centralit bërthamor të...