Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

Dogana dërgon staf shtesë në pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak


Dogana e Kosovës dërgon staf shtesë në Jarinjë dhe Bërnjak.

Dogana e Kosovës ka dërguar staf shtesë në dy pikat kufitare, Jarinjë e Bërnjak, pas dorëheqjes së 11 zyrtarëve doganorë – nëntë serbë e dy boshnjakë.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Doganës, Adriatik Stavileci.

“Po, është dërguar staf shtesë. Janë plotësuar të gjitha pozitat”, ka thënë shkurt Stavileci.

Ndryshe, dorëheqjet e tyre kanë ardhur pas situatës që u krijua në veri të vendit, ku Lista Serbe vendosi të largohet nga institucionet e Kosovës, për vendimin e Qeverisë për targat dhe suspendimin e drejtorit rajonal të policisë në veri, Nenad Gjuriq, i cili nuk pranoi të zbatojë vendimin.

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...