Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Zelensky: Do të çlirojmë edhe Donbasin bashkë me Krimenë

Zelensky njofton objektivat e radhës të kundërofensivës ukrainase, rimarrjes e Donbasit dhe te Krimese.

 

“Të mos harrojmë askënd, nuk do të lëmë askënd pas. Gëzimi për çlirimin e Khersonit do të ndihet edhe në Henicesk dhe Melitopol”, tha presidenti ukrainas.

 

“Ne do të mbërrijmë në të gjitha qytetet dhe fshatrat tona në Donbas. Sigurisht që do të shohim forcat ukrainase të takohen me flamujt ukrainas në Krime, të cilët qytetarët i mbajnë ende atje dhe do të ketë qindra në rrugë në ditën e çlirimit.”

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...