Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

BDI-Gostivar: Komuna dhe ndërmarrjet kanë 12.377.000 euro borxhe

BDI dega Gositvar vazhdon me publikimin e borxheve në institucion e Pushtet Lokal në Gostivar. Dje e sot ka publikuar borxhet në NPK
Komunalec dhe NP Parkingjet dhe Gjelbërim.
“4.500.000 euro borxh i krijuar i N.P.K Komunalec – Gostivar. 3.300.000 euro borxh dhe 1.200.000 euro fatura të papaguara. Komuna e Gostivarit
dhe Ndërmarrjet Publike Komunale të zhytura në borxhe, investimet nuk duken askund”, akuzuan nga BDI e Gostivarit.
“65.000 euro borxhi i krijuar i N.P.K Parkingje dhe Gjelbërim – Gostivar.Punëtorët në mujin e tretë pa paga”, thonë nga BDI-Gostivar.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...