BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...

E veshur ushtarake dhe me shami në kokë/ Ja gruaja që vendosi bombën në sheshin e Stambollit

Shpërthimi i ndodhur mesditën e sotme në Turqi la pas 6 viktima dhe 53 persona të plagosur.

 

Presidenti Rexhep Tahip Erdogan në një dalje për media tha se ky mund të ishte një sulm terrorist dhe e përfshirë ishte një grua, ndërkohë që autoritetet turke po hetojnë ngjarjen për të zbuluar shkakun e shpërthimit që tronditi këtë të diel Stambollin.

 

Faqja turke ODA TV raportoi se një grua me gjatësi rreth 1.65, e veshur me rroba ushtarake dhe me shami në kokë u pa duke vendosur një pako në rrugën Istiklal.

 

Ndonëse fotoja është e paqartë ajo ka bërë xhiron e rrjetin duke u shpërndarë në mënyrë të shpejtë.

 

Presidenti turk Rexhep Tayip Erdogan e cilësoi sulmin si “të pabesë”, duke theksuar se policët shkuan në vendin e krimit dhe të plagosurit u dërguan në spitalet e zonës. Përpjekjet për të dorëzuar Turqinë dhe kombin turk përmes terrorizmit nuk do t’i arrijnë qëllimet e tyre, përfundoi Erdogan.

 

Latest Posts

“Bashkë Fitojmë” zyrtarizon kandidatët për këshillat bashkiakë, Ilir Alimehmeti kryeson Tiranën

Kryesia e drejtuar nga Sali Berisha miratoi kandidatët për keshillat bashkiakë, pasi kandidatët për kryetar bashkie janë zgjedhur nga procesi i primareve në fillim...

Putin: Rusia do të vendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska ka arritur marrëveshje për të vendosur armë bërthamore taktike në territorin e aleates së ngushtë, Bjellorusisë,...

Uniformat e policisë në Maqedoni edhe në gjuhën shqipe, hyn në fuqi ligji

Hyn në fuqi Dekreti për uniformat dhe shenjat në uniformat e policisë, të cilën Qeveria e miratoi para një viti në bazë të Ligjit...