I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Petro Koçi: Protesta ishte e ‘pasuksesshme’, pritej të sulmohej kryeministria

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi komentoi në Quo Vadis, protestën e 12 nëntorit.

 

 

Sipas Koçit, protesta ishte e ‘pasukesshme’ pasi njerëz brenda PD prisnin një tubim të dhunshëm me thyerje dyersh të institucioneve.

 

“Ishte një protestë e “pasuksesshme” sepse shumë njerëz brenda PD presin të sulmohen dyert e institucioneve. Duhet të pranojmë se ishte një protestë që përfundoi në mënyrë civile. Përsa i përket faktit që duhet të bjerë sistemi, sistemi është ngritur nga të gjithë nuk e ngriti PS. Janë të ngritura në mënyrë konsensuale nga të gjitha palët.”

 

 

Ndërsa lidhur me ndikimin që kjo protestë pati te mazhoranca deputeti tha: Si ndjehet mazhoranca. Kuptohet që kjo është mazhoranca që është kërkuese ndaj vetes, nuk është se presionohet nga opozita për të bërë më shumë.”

Latest Posts

Reshje e stuhi në jugun e Italisë/ Shirat shkaktojnë përmbytje e dëme të mëdha

Moti i keq ka përfshirë sërish Italinë. Më problematike situata paraqitet në provincën e  Mesinës dhe Sicilisë. Pamjet tregojnë  se  uji ka vërshuar  brenda...

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...