Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Publikohen 21 marrëveshjet e nënshkruara/ Grubi: Përmbyllëm një ditë mjaftë produktive

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi njëherit edhe Ministër për Sistem Politik ka zbuluar 21 marrëveshjet e nënshkruara në seancën e përbashkët mes Maqedonisë dhe Shqipërisë.

Sipas Grubit, sot ka qenë një ditë shumë produktive e cila u përmbyll me miratimin e tre konkluzioneve prioritare dhe nënshkrimin e 21 akteve të rëndësishme nga sektorë të ndryshëm.

Statusi i plotë:

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...