Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Bekteshi jep lajmin e madh: 9 milion euro investim, 300 vende të reja pune

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi ka dhënë një lajm të mirë për Tetovën.

Ai përmes një postimi ne “facebook”, ka njoftuar se në Seancë të Qeverisë Marrëveshja për investitorin e ri gjerman në zonën e Tetovës, që arrinë vlerën e 9 milion eurove dhe pritet të hapen rreth 300 vende të reja pune.

Sipas njoftimit, bëhet fjalë për investim gjerman.

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...