Kryeparlamentari Xhaferi priti në takim ministrin malazez, Fatmir Gjeka

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot e priti ministrin e Malit të Zi për të Drejtat e Njeriut...

Miroslav Lajçaku deklarohet për takimin me Memli Krasniqin: Folëm edhe për rrugën përpara drejt dialogut


Lajçaku shkruan për takimin me Krasniqin: Folëm edhe për rrugën përpara drejt dialogut.

Emisari special i BE-së, për dialogun, Miroslav Lajçak, ka shkruar se ishte kënaqësi ta priste në zyrën e tij, kreun e PDK-së, Memli Krasniqin.

Ai mes tjerash thotë se me Krasniqin, kanë biseduar për situatën e përgjithshme në Kosovë, kryesisht rrugën përpara drejt dialogut.

“I kënaqur për të mirëpritur kreun e PDK-së, MemliKrasniqin, sot në Bruksel. Ne folëm për situatën e përgjithshme në Kosovë dhe për rrugën përpara në dialog. Ndamë shqetësimet e BE-së për zhvillimet e fundit në marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”.

Latest Posts

“Opozita rrezikon të humbasë Bashkinë e Tiranës”/ Korreshi tregon arsyen, ja pse po i largohen kandidatët Alibeajt

Demokratët në zgjedhjet vendore të 14 majit do të jenë të ndarë në dy grupe, ku në një pjesë të bashkive do u kërkohet...

Kryetari Ahmeti takohet me Bruno Ceka: Mërgata është pjesë e pandarë e sukseseve dhe sfidave tona

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur sot në takim ambasadorin e kombit, Bruno Ceka. Ahmeti, përmes një statusi në rrjetin social...

Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në “Javen e Modës në Paris”

Dizenjatoret Vlora dhe Kaltrina Neziri, kanë shënuar një tjetër sukses në fushën e modës, duke u prezantuar denjësisht në një nga eventet më të...