Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Miroslav Lajçaku deklarohet për takimin me Memli Krasniqin: Folëm edhe për rrugën përpara drejt dialogut


Lajçaku shkruan për takimin me Krasniqin: Folëm edhe për rrugën përpara drejt dialogut.

Emisari special i BE-së, për dialogun, Miroslav Lajçak, ka shkruar se ishte kënaqësi ta priste në zyrën e tij, kreun e PDK-së, Memli Krasniqin.

Ai mes tjerash thotë se me Krasniqin, kanë biseduar për situatën e përgjithshme në Kosovë, kryesisht rrugën përpara drejt dialogut.

“I kënaqur për të mirëpritur kreun e PDK-së, MemliKrasniqin, sot në Bruksel. Ne folëm për situatën e përgjithshme në Kosovë dhe për rrugën përpara në dialog. Ndamë shqetësimet e BE-së për zhvillimet e fundit në marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”.

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...