Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Ngjarja në Poloni/ Stoltenberg: Duhen vërtetuar faktet

Pas ngjarjes në Poloni, ka reaguar sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.

 

Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë me presidentin polak Andrzej Duda, në lidhje me sulmin me raketa.

 

Përmes një postimi në Twitter, Stoltenberg, thotë se NATO po monitoron situatën dhe aleatët po konsultohen nga afër dhe se është e rëndësishme që të gjitha faktet të vërtetohen.

 

Unë shpreha ngushëllimet e mia për humbjen e jetës. NATO po monitoron situatën dhe aleatët po konsultohen nga afër. Është e rëndësishme që të gjitha faktet të vërtetohen”, shkruan Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s.

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...