Kryetari Ahmeti takohet me Bruno Ceka: Mërgata është pjesë e pandarë e sukseseve dhe sfidave tona

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur sot në takim ambasadorin e kombit, Bruno Ceka. Ahmeti, përmes një statusi në rrjetin social...

Kryeministri Kurti reagon pas sulmit në Poloni


Kurti reagon pas sulmit në Poloni.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka shprehur ngushëllimë Polonisë pas sulmit me raketa, ku humbën jetën dy qytetarë.

Kurti ka thënë se i bashkohet botës demokratike për t’i dënuar krimet ruse dhe për të kërkuar hetime të plota lidhur me sulmin.

“Ngushëllimet e mia Republikës së Polonisë pas vrasjes së dy civilëve afër kufirit polako-ukrainas mes një sulmi me raketa të Rusisë në territorin e Ukrainë. I bashkohem botës demokratike për të dënuar krimet ruse të luftës dhe thirrjes për një hetim të plotë mbi sulmin”, ka shkruar Kurti.

Latest Posts

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

Turqia ratifikon aplikimin e Finlandës për anëtarësim në NATO

Finlanda do të bëhet anëtarja më e re e NATO-s, pasi Parlamenti i Turqisë, ka votuar për të ratifikuar anëtarësimin e saj në aleancën...

SHBA sanksionon një sllovak, dyshohet se ndihmoi Rusinë të blejë armë nga Koreja e Veriut

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione ndaj një sllovaku, nën dyshimet se ka punuar për Rusinë, në përpjekjet e Moskës për të blerë armë...