Të shprehurit më mirë në gjuhë të huaja sesa në gjuhën amtare po shqetëson mësimdhënësit në shkolla

Të shprehurit më mirë në gjuhë të huaja sesa në gjuhën amtare po shqetëson mësimdhënësit në shkolla. Mexhait Ameti, mësues i gjuhë angleze tha...

Kryeministri Kurti reagon pas sulmit në Poloni


Kurti reagon pas sulmit në Poloni.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka shprehur ngushëllimë Polonisë pas sulmit me raketa, ku humbën jetën dy qytetarë.

Kurti ka thënë se i bashkohet botës demokratike për t’i dënuar krimet ruse dhe për të kërkuar hetime të plota lidhur me sulmin.

“Ngushëllimet e mia Republikës së Polonisë pas vrasjes së dy civilëve afër kufirit polako-ukrainas mes një sulmi me raketa të Rusisë në territorin e Ukrainë. I bashkohem botës demokratike për të dënuar krimet ruse të luftës dhe thirrjes për një hetim të plotë mbi sulmin”, ka shkruar Kurti.

Latest Posts

110 vjetori i pavarësisë/ Shqipëria dhe Kosova mblidhen në Kuvend të përbashkët

Shqipëria dhe Kosova kanë zhvilluar sot mbledhjen e parë të përbashkët mes tyre në Kuvend, me rastin e 110 vjetorit të pavarësisë.   Mbledhja e...

Ukraina nis programin e ndihmës ushqimore për të marrë mbështetjen afrikane dhe aziatike

Ukraina ka njoftuar për nisjen e një programi ndërkombëtar ndihme të quajtur “Gruri nga Ukraina”, një iniciativë kjo për të fituar mbështetjen e...