Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Ministria e Shëndetësisë sqaron: S’ka asnjë të vdekur nga COVID-19


Ministria e Shëndetësisë ka sqaruar se ka ndodhur një gabim teknik nga ana e tyre kur u raportua se tre persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve nuk ka pasur asnjë rast vdekjeje, sikurse asnj rast pozotiv, derisa janë shëruar tre persona.

Numri total i dozave të vaksinës të administruara deri më tani kundër COVID-19 është 1 milion e 836 mijë e 739.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...