Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Presidentja Osmani: Qëndrojmë në solidaritet të plotë me aleatët tanë polakë dhe NATO-n


Osmani: Qëndrojmë në solidaritet të plotë me aleatët tanë polakë dhe NATO-n.

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se Kosova është pranë shteteve të perëndimit pas zhvillimeve të fundit në Poloni.

“Ne qëndrojmë në solidaritet të plotë me aleatët tanë polakë dhe NATO-n pas sulmit të natës së sotme dhe shprehim ngushëllimet tona më të thella për familjet e viktimave”.

“Uniteti i botës demokratike kundër luftës brutale të Putinit në Ukrainë mbetet i palëkundur”, ka shkruar Osmani.

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...