Eskobar: Qeveria e Maqedonisë së Veriut është një partner i mirë në zbatimin e agjendës së integrimit evropian të vendit

Maqedonia e Veriut ka bërë të gjitha reformat e nevojshme për të hapur derën e parë të BE-së, nd;rsa Qeveria ka kapacitete të bëjë...

Raketat ruse në Poloni/ Rama: Jemi seriozisht të shqetësuar

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për sulmin me raketa në Poloni, që sipas mediave ndërkombëtare kanë qenë nga Rusia.

 

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Rama thotë se Shqipëria është seriozisht e shqetësuar për lajmet mbi shpërthimet.

 

Në një mesazh drejtuar kryeministrit polak, Mateusz Moraëiecki, kreu i qeverisë ofron mbështetje për shtetin anëtar të NATO-s.

 

Mateusz Morawiecki, Shqipëria është seriozisht e shqetësuar për lajmet mbi shpërthimet në Poloni. Ju keni solidaritetin dhe mbështetjen tone”, shkruan Rama.

Latest Posts

BE i bën presion Serbisë për sanksionet kundër Rusisë

Presioni i Bashkimit Evropian ndaj Serbisë është duke u rritur, për shkak të refuzimit të Beogradit për t’i mbështetur sanksionet ndaj Rusisë, thonë diplomatë evropianë. Nga...

Macron: Perëndimi duhet të shqyrtojë kërkesat e Rusisë për sigurinë, nëse Moska pranon të negociojë

Presidenti francez Emmanuel Macron thotë se Perëndimi duhet të shqyrtojë nevojën e Rusisë për garanci sigurie nëse Presidenti Vladimir Putin pranon të ulet në...