Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Zyrtare/ Ja dy deputetët e rinj të PD që i shtohen Kuvendit

Orjela Nebijaj dhe Petrit Doda janë dy emrat e rinj do ulen në Kuvendin e Shqipërisë.

 

Këta dy të fundit, kanë qenë emrat më të votuar nga zgjedhjet e 25 prillit 2021 dhe që do plotësojnë vakancat e krijuara nga dorëheqja e Grida Dumës dhe Alfred Rushajt.

 

Nebijaj dhe Doda të cilët janë njoftuar nga KQZ, kanë depozituar sot në këtë institucion formularin e dekriminalizimit që pranojnë zyrtarisht mandatin.

 

KQZ në përgjigje të Vizion Plus shprehet: “Në përgjigje të interesit tuaj, Ju informoj se z. Petrit Doda dhe zj. Oriela Nebiaj e dorëzuan formularin e vetëdeklarimit në KQZ.

 

Formularët e vetëdeklarimit do të publikohen sipas procedurave përkatëse në faqen zyrtare të internetit të KQZ”.

 

 

 

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...