Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...

Berisha: Protestë në 6 dhjetor!/ Tubimi i opozitës, ditën kur mbahet samiti BE-Ballkani Perëndimor

Partia Demokratike ka vendosur të dalë në protestë në 6 dhjetor, në ditën kur liderët e Bashkimit Evropian do të vizitojnë Tiranën.

 

Kryetari i PD, Sali Berisha, gjatë mbledhjes së kryesisë, deklaroi se opozita do të shfrytëzojë mbajtjen për herë të parë të samitit të përbashkët Be-Ballkan Perëndimor për të shprehur revoltën kundër qeverisë Rama.

 

SALI BERISHA

 

KRYETAR I PD

 

“Data 6 dhjetor mendoj unë është një rast historik që populli opozitar të ngrejë zërin e tij para përfaqesuesve më të lartë të demokracive europiane, pikërisht me këtë axhendë, betejë kundër monizmit dhe ekzistencën e pluralizimit”

 

Kjo është hera e parë që vizita të një niveli kaq të lartë shfrytëzohen nga opozita për të protestuar, por sipas Berishës ky do të jetë një akt mikpritje.

 

 

“Ftoj që ta marrin këtë protestë tonën si një akt mikpritje ndaj tyre dhe armiqësor ndaj Edi Ramës”

 

Më herët, gjatë një konference për gazetarët, Berisha argumentoi nevojën për protesta me dy çështje inceneratoret dhe portin e Durrësit.

 

“Të gjitha këto e bëjnë situatën në Shqipëri eksplozive. Qytetarët shqiptarë nuk mund të qëndrojnë duarkryq përballë këtyre akteve që kalojnë çdo imagjinatë të vjedhjes së pasurive të tyre publike.”

Duke premtuar se opozita do të reagojë në çdo mënyrë kundër projektit të portit të Durrësit, Berisha paralajmëroi kompanitë që të mos bëhen pjesë e këtij projekti, pasi do të futen në listën e zezë.

Latest Posts

Atanasoski: Qëndrimi i VMRO-së kundër ndryshimeve kushtetuese, kundërshtim i politikës perëndimore të Maqedonisë së Veriut

Kundërshtimi i ndryshimeve kushtetuese, nga koalicioni VMRO-DPMNE – ‘Levica’, i dy partive parlamentare që kundërshtojnë përfshirjen e bullgarëve në Preambulë, si dispozitë e të...

Ky është Refki “Papiqulo”, pronari i BMW-së së famshme dhe me 225 gjoba në sirtar

Ky është personi më i famshëm aktualisht në Prishtinë, së fundmi i njohur me nofkën “Papi Chulo”, Refki Hajzeri. 34-vjeçari prej kohësh me veturën e...

Gjendet një trup i pajetë në rrugën Shkup-Bllacë

Në rrugën magjistrale Shkup-Bllacë, rreth orës 11:30 (30.03.2023) është denoncuar se tek qarkorja në Vizbeg është gjetur një trup i pa jetë, pa kokë. Në...