Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

“Jam pjesë e këtij populli, jo i katapultuar”/ Alimehmeti: Votuesit s’kanë pasur asnjëherë zgjedhje

Mjeku Ilir Alimehmeti, i cili është pjesë e primareve të PD për Bashkinë e Tiranës, ka qenë mbrëmjen e sotme i ftuar në Spotlight në Vizion Plus, ku ka folur për synimin e tij për garën e 14 majit 2023.

 

Alimehmeti tha se ai vetë nuk është i katapultuar në politike, por vjen në këtë garë si një qytetar i thjeshtë.

 

Ai shton se të ardhmen e tij dhe familjarëve ta ndërtojë në kryeqytet, ndërsa theksoi se qytetarët nuk kanë pasur asnjëherë zgjedhje dhe ofertë për të ardhmen e tyre.

 

“Unë jam pjesë e këtij populli, nuk jam i katapultuar. Votuesi nuk ka pasur asnjë herë zgjedhje, nuk ka pasur oferta.

 

Unë kam vendosur të ndërtoj jetën time dhe familjes në Tiranë.

 

Kemi një proces primaresh që do përfundojnë në 4 dhjetor 2022. Ky proces vjen pas një mbështetje të madhe njerëzish që duan ndryshim.

 

Në të gjitha sferat brenda PD, jashtë PD madje edhe në krahun e PS marrim mesazhe që nuk duan njerëz politik për bashkinë”, tha Alimehmeti.

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...