“Jam pjesë e këtij populli, jo i katapultuar”/ Alimehmeti: Votuesit s’kanë pasur asnjëherë zgjedhje

Mjeku Ilir Alimehmeti, i cili është pjesë e primareve të PD për Bashkinë e Tiranës, ka qenë mbrëmjen e sotme i ftuar në Spotlight në Vizion Plus, ku ka folur për synimin e tij për garën e 14 majit 2023.

 

Alimehmeti tha se ai vetë nuk është i katapultuar në politike, por vjen në këtë garë si një qytetar i thjeshtë.

 

Ai shton se të ardhmen e tij dhe familjarëve ta ndërtojë në kryeqytet, ndërsa theksoi se qytetarët nuk kanë pasur asnjëherë zgjedhje dhe ofertë për të ardhmen e tyre.

 

“Unë jam pjesë e këtij populli, nuk jam i katapultuar. Votuesi nuk ka pasur asnjë herë zgjedhje, nuk ka pasur oferta.

 

Unë kam vendosur të ndërtoj jetën time dhe familjes në Tiranë.

 

Kemi një proces primaresh që do përfundojnë në 4 dhjetor 2022. Ky proces vjen pas një mbështetje të madhe njerëzish që duan ndryshim.

 

Në të gjitha sferat brenda PD, jashtë PD madje edhe në krahun e PS marrim mesazhe që nuk duan njerëz politik për bashkinë”, tha Alimehmeti.