Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Grubi: Vetting për politikanët, gjykatësit dhe prokurorët

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi pak para fillimit të mbledhjes në kryesinë e BDI ka komentuar deklaratën e ambasadores amerikane në vend lidhur me mënyrën e përzgjedhjes së prokurorëve dhe emërimin e tyre. Grubi mes tjerash ka thënë se ai dhe partia e tij përkrahin një proces vettingu.

E dëgjova deklaratën me vëmendje dhe komenti im është që vetting për të gjithë nivelet për politikanët, gjykatësit dhe prokurorët, ne si Bashkim Demokratik për Integrim kemi projektuar atë ligj dhe përkrahim vettingun për të gjithë siç e thash në të gjitha nivelet për politikanët, gjyqësorin dhe prokurorët, është shprehur Grubi.

Latest Posts

Pritja për presidentin austriak, Grubi: Përkrahja në procesin e integrimit europian ka qenë gjithnjë e fuqishme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi, shoqëruar nga kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski si dhe ministra të tjerë kanë pritur në takim presidentin austriak Alexander...

Kërcet arma në Kavajë/ Humbin jetën dy persona (EMRAT)

Dy persona kanë humbur jetën në Kavajë pas përplasjes me njëri-tjetrin në ambientet e një lokali.   Edmond Gosa nga Kavaja ka qëlluar me armë...

Parandalohet sulmi terrorist në Greqi/ Policia arreston dy pakistanezë

Një sulm terrorist është shmangur në shtetin fqinj, Greqinë.   Policia e antiterrorit ka vënë në pranga dy shtetas pakistanezë, të cilët janë vënë nën...