Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Ibrahimi takon banorët e Orllancës: Prezantohet projekti i kanalizimit

Kreu i Komunës së Haraçinës, Ridvan Ibrahimi ka pritur në takim, banorët e Fshatit Orllancë, njofton indeks.mk

Në këtë takim përpos kryetarit dhe banorëve kanë marrë pjesë edhe ekspertët të cilët kanë projektuar dhe prezantuar projektin e kanalizimit i cili është në fazën e përpunimit.

Për takimin, ka njoftuar vet kreu i Komunës, Ridvan Ibrahimi.

Njoftimi i plotë:

Takim me banorët e f. Orllancë. Së bashku me ekspertë të projektimit sot mbajtëm takim konsultativ me banorët e f. Orllancë, ku prezentuam projektin e kanalizimit i cili është në fazën e përpunimit. Në këtë takim u dakorduam që me pëlqimin e banorëve projekti i kanalizimit të finalizohet me traset e propozuara nga ekspertët.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...