Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Quo Vadis/ Nesturi: Protesta e PD në 6 dhjetor lëvizje e dëshpëruar e Berishës

Quo Vadis/ Nesturi: Protesta e PD në 6 dhjetor lëvizje e dëshpëruar e Berishës

 

Analisti Plator Nesturi ka komentuar në Quo Vadis, zgjedhjen e datës së protestës nga opozita, në ditën kur në Tiranë do të mblidhet Samiti i BE.

 

Sipas Nesturit kjo është një lëvizje e dëshpëruar dhe kuptim që nuk do t’i shkonte asnjë force politike.

 

 

 

“Protesta kur ka takime ndërkombëtare patjetër që ndodh, por ato janë protesta kundër eventit. Kjo e opozitës është tjetër çështje. Kjo është me dy kahe, edhe thuhet që do të ngrihemi në protestë edhe thuhet që jemi pro këtij eventi.

Çfarë synohet prej këtij eventi? Synohet për tu bërë lajm? Për të qenë mundësi e ekraneve ndërkombëtare sepse s’ke mundësi të marrësh vëmendje apo është diçka tjetër?

Mua më duket një lëvizje e dëshpëruar dhe nuk do t’i shkonte asnjë force politike. Bëhet një protestë që të degjojnë ata që ne kemi këto probleme. Gjëja e parë që bëhet është që protesta t’i jap një mesazh qytetarit që do të votojë nesër.  Nëse ti po bën një lëvizje kaq të dëshpëruar për ndërkombëtarët, do të thot që as qytetari nuk po të dëgjoka.”– tha Nesturi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...