Tetovari Valon Ethemi i pandalshëm – VIDEO nga supergoli i tij

Futbollisti 25 vjeçar i ekipit turk Istanbulspor-Alanyaspor, tetovari Valon Ethemi ka realizuar golin e nëntë sezonal në Turqi. Ai në minutën e 67-të u nis...

TË FUNDIT

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Zëvendësdrejtori Zeneli pjesëmarrës në Simpoziumin ndërkombëtar: “Digjitalizimi në kohe krize – përforcues për efikasitet dhe qëndrueshmëri”

Me ftesë të drejtorit të Fondit të Austrisë z. Vinfrid Pingera në periudhën nga data 17-18.11.2022 në Vjenë, Austri zëvendësdrejtori i Fondit pensional Shaip Zeneli, ishte pjesëmarrës në Simpoziumin ndërkombëtar me temë: “Digjitalizimi në kohe krize – përforcues për efikasitet dhe qëndrueshmëri” i organizuar nga Fondi pensional i Austrisë.

Përveç fjalimeve kryesore integruese nga ekspertë të njohur, në ditën e dytë të konferencës pasonte një panel diskutimi nga të gjithë pjesëmarrësit.

Pika e fillimit të temës ishte vëzhgimi i gjendjes momentale në botë pas pandemisë Kovid 19 dhe si Kovid 19 i shtyu të gjithë fillimisht në izolim dhe më pas në punën digjitale / virtuale, i mbështetur nga përdorimi i gjerë i mjeteve digjitale, si ishte përshtatja në atë mjedis dhe sa me sukses u menaxhua nga të gjithë ne.

Nëse digjitalizimi mund të përmbushë premtimet për rritje të vazhdueshme të efikasitetit dhe fleksibilitetit të tij gjatë realizimit.

Nëse po, me cilat shpenzime dhe sfida do të përballeshin institucionet në të ardhmen, ishin pjesë e diskutimeve në ditët e mbajtjes së simpoziumit.

https://www.facebook.com/photo?fbid=10228376077167571&set=pcb.10228376086967816

Latest Posts

Aksidenti i frikshëm në Itali, viktimat janë grup turistësh nga Ukraina

Në bordin e autobusit që u aksidentuar këtë të martë në Itali ishte një grup turistësh ukrainas. Mediat vendase shkruajnë se turistët po...

Akti terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret ndaj PKK, shkatërron 16 objektiva në Irak

Forcat e armatosura turke kanë nisur sot sulme ajrore kundër pozicioneve të PKK-së në Irakun verior, duke shkatërruar 16 objektiva. Lajmi u njoftua nga Ministria...

Mos i humbisni

Skandaloze! “Kabineti i Bilall Kasamit” nis një emision… A po i keqpërdor paratë e komunës për propagandë politike të BESËS?

Gazetarja e njohur  ka paralajmëruar se do të nis një emision, Podcast me emrin PSE.  Siç shihet në videon që ka publikuar  shihet i...

Mesjavë me aromë Championsi, spikat Napoli vs Real dhe Dortmund-Milan

Champions League rikthehet te martën dhe të mërkurën në Tring me duelet e dyta të fazës së grupeve.   Të martën spikat në mënyrë të...

Kurti provon ushqimin e Mensës së Studentëve në Prishtinë

Duke qenë se Qendra e Studentëve do të mirëpres atletët dhe ekipet garuese të vendeve pjesëmarrëse në Lojërat Mesdhetare, kryeministri u zotua se do...

Ademi: Opozita shqiptare, me urdhër të VMRO-së mbron monopolin e kazinove dhe bastoreve

Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së, Arbër Ademi përmes një press-konference tha se ligjin për kazinotë po e bllokon opozita shqiptare kryesuar nga VMRO-DPMNE. Ademi...

Ademi: Opozita po mbron interesin e kazinove, tash e dy vite ka bllokuar ligjin për lojra të fatit

Koordinatori i Bashkimit Demokratik për Integrim, Arbër Ademi në konferencë për media ka deklaruar se opozita shqiptare është shndërruar në megafon të opozitës maqedonase,...