Kryeparlamentari Xhaferi priti në takim ministrin malazez, Fatmir Gjeka

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot e priti ministrin e Malit të Zi për të Drejtat e Njeriut...

Akademi solemne për Ditën e alfabetit sot në Shkup

Sot, me rastin e 114 vjetorit të Kongresit të Manastirit, organizohet Akademi solemne.

Akademia solemne do të organizohet nën patronatin e Zëvendëskryetarit të parë të Qeverisë, z. Artan Grubi,

Sipas njoftimit nga kabineti i Zëvendëskryetarit të parë të Qeverisë, në këtë Akademi solemne fjalë rasti përveç z. Grubi do të kenë edhe kryeministri Dimitar Kovaçevski, kryetari i BDI Ali Ahmeti, Kryetari Kuvendit z. Talat Xhaferi.

Akademia solemne organizohet si manifestimin qendror me rastin e Ditës së Alfabetit të gjuhës shqipe.

Ngjarja fillon në ora 13:00 tek Double Tree by Hilton.

Latest Posts

“Opozita rrezikon të humbasë Bashkinë e Tiranës”/ Korreshi tregon arsyen, ja pse po i largohen kandidatët Alibeajt

Demokratët në zgjedhjet vendore të 14 majit do të jenë të ndarë në dy grupe, ku në një pjesë të bashkive do u kërkohet...

Kryetari Ahmeti takohet me Bruno Ceka: Mërgata është pjesë e pandarë e sukseseve dhe sfidave tona

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur sot në takim ambasadorin e kombit, Bruno Ceka. Ahmeti, përmes një statusi në rrjetin social...

Vlora dhe Kaltrina Neziri shfaqen sukseshëm në “Javen e Modës në Paris”

Dizenjatoret Vlora dhe Kaltrina Neziri, kanë shënuar një tjetër sukses në fushën e modës, duke u prezantuar denjësisht në një nga eventet më të...