Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Akademi solemne për Ditën e alfabetit sot në Shkup

Sot, me rastin e 114 vjetorit të Kongresit të Manastirit, organizohet Akademi solemne.

Akademia solemne do të organizohet nën patronatin e Zëvendëskryetarit të parë të Qeverisë, z. Artan Grubi,

Sipas njoftimit nga kabineti i Zëvendëskryetarit të parë të Qeverisë, në këtë Akademi solemne fjalë rasti përveç z. Grubi do të kenë edhe kryeministri Dimitar Kovaçevski, kryetari i BDI Ali Ahmeti, Kryetari Kuvendit z. Talat Xhaferi.

Akademia solemne organizohet si manifestimin qendror me rastin e Ditës së Alfabetit të gjuhës shqipe.

Ngjarja fillon në ora 13:00 tek Double Tree by Hilton.

Latest Posts

Akademi solemne për Ditën e Flamurit nesër në Shkup

Me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, nesër në Shkup organizohet Akademi solemne. Me këtë rast, nën patronatin e Ali Ahmetit – Kryetar...

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...