Grubi zbardh pamjet e objektit të UNT-së në kazermën Ilinden

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në vigjilje të festës së flamurit, ka zbuluar pamjet e projektit në të cilin do të studiojnë studentët e...

Berisha është mallkim i PD/ Bushati ironizon demokratët: PS ka 74 vota. Po të dojë i bën 85

Ervin Bushati ka deklaruar se është e pamundur që në Shqipëri të zhvillohen zgjedhje të parakohëshme, pavarësisht dëshirës së opozitës.

 

 

Ai ironizoi demokratët në studion e Quo Vadis teksa tha se kjo është edhe më e pamunduar kur PS e vetme, ka në Parlament 74 vota, madje sipas tij po të dojë, i bën 85.

 

Bushati: Protestat janë për të ngjallur shpirtin opozitar. Nuk do të ketë zgjedhje të parakohëshme në Shqipëri aq më tepër kur mazhoranca është super e konsoliduar. PS ka 74 vetëm vota në parlament most ë themi për që ligje të caktuara ka shumë tepër vota e me dash shkon edhe 85.

 

 

Boçi: Ka edhe një pjesë të opozitës, po deshi i aktivizon.

 

 

Bushati: Po tani, gjejeni armikun e klasës, çfarë t’ju them.

 

 

Më tej Bushati e quajti Berishën një mallkim të PD, dhe sipas tij Lulzim Basha nuk ka qenë kurrë në krye të demokratëve pavarësisht postit që ka mbajtur.

 

 

 

Latest Posts

Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...

Grubi zbardh pamjet e objektit të UNT-së në kazermën Ilinden

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në vigjilje të festës së flamurit, ka zbuluar pamjet e projektit në të cilin do të studiojnë studentët e...

Rusia nuk i ndal bombardimet/ Rikthehet energjia elektrike në Kiev

Bombardimet ruse  vijojnë  në ditën e 277. Si pasojë e sulmeve të fundit në një qytet  në Ukrainën qendrore disa shtëpi dhe ndërtesa...