Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Rëndohet bilanci i tërmetit/ Shkon në 256 numri i viktimave në Indonezi

Bilanci i tërmetit që goditi indonezinë është rënduar orët e fundit.

 

Autoritetet kanë thënë se 256 persona kanë humbur jetën, ndërsa mbi 1000 të tjerë kanë mbetur të lënduar. Bilanci mund të rritet, pasi 151 persona janë ende të zhdukur, teksa vijojnë kërkimet për të mbijetuar.

 

Tërmeti që goditi ishullin më të populluar të indonezisë java shkaktoi shembje të banesave, por edhe dherave dhe gurëve në pjesët malore.

 

Indonezia goditet shpesh nga fatkeqësi të tilla, pasi bën pjesë në të ashtuquajturën “unaza e zjarrit”.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...