Drejtorët që nuk i kanë paguar faturat e energjisë do të japin llogari në qeveri

Shkup, 6 Dhjetor – Kryeministri Dimitar Kovaçevski të hënën deklaroi se për disa nga institucionet që kanë borxhe të energjisë elektrike ka faktorë të...

Arresohet shtetasi turk që me kamion dëmtoi sheshin në qendër të Shkupit, nuk kishte leje për qarkullim

Nga Qyteti i Shkupit njoftojnë se shoferi i kamionit që ra në fontanën e sheshit “Maqedoia” në Shkup është ndaluar, ndërsa theksojnë se është shtetas i Turqisë.

Nga Qyteti i Shkupit thonë se i njëjti nuk ka pasur leje për qarkullim në shesh.

“Qyteti i Shkupit pas kontrollit inspektues ka shqiptuar sanksione që personi juridik do të duhet ta paguajë në afat prej 10 ditësh, në të kundërtën do të pasojë kundërvajtje dhe kallëzim penal”, thonë mes tjerash nga Qyteti i Shkupit.

Latest Posts

50 vjetori i misionit të fundit me astronautë drejt Hënës, Apollo 17

Kapsula Orion e NASA-s po rrotullohet në orbitën e Hënës këtë javë, duke përgatitur kështu rikthimin e misioneve me ekuipazh në sipërfaqen e Hënës....

Portugalia “tenis” me Zvicrën/ Luzitanët mposhtën 6 me 1 helvetët

Portugalia luan pingpong me Zvicren duke fituar me rezultatin e thelle 6 me 1.Skuadra helvete zhvilloi nje ndeshje shume te dobet dhe pa...

Seanca e 106-të e Qeverisë, Grubi: Miratuam donacion për Ukrainën dhe përmirësojmë kushtet e punës për personat me aftësi të kufizuara

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka mbajtur seancën e 106-të në të cilën janë miratuar disa vendime. Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar opinionin...