Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...

Bajqinovci: Kurti e dëshmoi mbrëmë se sa pro-amerikan është


Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci duke diskutuar për situatën e krijuar pas takimit në Bruksel Kosovë-Serbi ka thënë se Kurti e dëshmoi mbrëmë se sa pro amerikan është.

I pyetur nga moderatori se pas refuzimit të kërkesave të BE-së dhe dëgjimit të ShBA-ve a do të thotë kjo që tani ShBA po del e para, Bajqinovci u shpreh se kështu gjithmonë ka qenë.

“Gjithmonë ka qenë, unë mendoj se kjo të qenit anti amerikan siç ka thënë opozita shpesh për LVV, ka qenë vetëm një demagogji e tyre. Ka qenë tendencë e tyre që të paraqitet LVV si anti amerikane, ne jemi pro evropian por jemi më shumë pro amerikanë. Andaj ju e patë mbrëmë Kurtin që me një postim në twitter tregoi se sa është i përkushtuar të ruaj marrëdhëniet me ShBA.”, ka thënë Bajqinovci.

Tutje në këtë intervistë deputeti i VV-së ka thënë se veriu gjithnjë ka qenë nën tension.

Latest Posts

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...