Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

Bajqinovci: Kurti e dëshmoi mbrëmë se sa pro-amerikan është


Deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci duke diskutuar për situatën e krijuar pas takimit në Bruksel Kosovë-Serbi ka thënë se Kurti e dëshmoi mbrëmë se sa pro amerikan është.

I pyetur nga moderatori se pas refuzimit të kërkesave të BE-së dhe dëgjimit të ShBA-ve a do të thotë kjo që tani ShBA po del e para, Bajqinovci u shpreh se kështu gjithmonë ka qenë.

“Gjithmonë ka qenë, unë mendoj se kjo të qenit anti amerikan siç ka thënë opozita shpesh për LVV, ka qenë vetëm një demagogji e tyre. Ka qenë tendencë e tyre që të paraqitet LVV si anti amerikane, ne jemi pro evropian por jemi më shumë pro amerikanë. Andaj ju e patë mbrëmë Kurtin që me një postim në twitter tregoi se sa është i përkushtuar të ruaj marrëdhëniet me ShBA.”, ka thënë Bajqinovci.

Tutje në këtë intervistë deputeti i VV-së ka thënë se veriu gjithnjë ka qenë nën tension.

Latest Posts

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Vrasja e adoleshentit 15 vite më parë nga policia ndez revoltat në Athinë e Selanik

Vrasja e një adoleshenti në greqi 15 vite më parë ka ndezur revoltat e rinisë në Athinë dhe Selanik këtë të mërkurë, në...

Mos i humbisni

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...

Hamas: Mbi 60% e banesave në Gaza janë shkatërruar, rreth 50 mijë ton eksploziv goditën zonat e banuara

Rreth 61% e banesave në Gaza janë shkatërruar plotësisht, që nga nisja e luftës më 7 tetor. Nga 305 mijë njësitë e prekura,...