I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Bëhet përurimi i Zyrës për diasporë në Komunën e Tearcës

Sot në Komumën e Tearcës u bë përurimi i Zyrës për diasporë. Këtë e bëri të ditur vet kryetari i Komunës, Nuhi Neziri i cili së bashku me ministrin Xhemail Çupi, Agim Nuhiun dhe disa të tjerë e përuruan zyrën për diasporë.

Postimi i plotë:

Bashkë me Kryetarin e Komunës së Tearcës z. Neziri, ministrin z. Çupi, zv.Ministrin e Drejtësisë Agim Nuhiu ,zv/drejtorin z. Nura, Kryetarin e Këshillit të Komunës së Tearcës z .Osmani dhe përfaqësues të tjerë përuruam Zyrën për diasporë në Komunën e Tearcës.

Objektivi i zyrës për ndërlidhje me diasporën është forcimi i lidhjeve me diasporën për të inkurajuar dhe nxitur pjesëmarrjen e tyre jashtë shtetit në të gjitha aspektet e zhvillimit lokal, dhe për të krijuar një mekanizëm institucional që do të veproj për të zbatuar politikat në lidhje me diasporën, si dhe ndërmarrjen e veprimeve dhe sigurimin e mbështetjes institucionale të nevojshme për forcimin e lidhjeve ndërmjet Komunës dhe diasporës.
� Ne jemi për diasporën dhe me diasporën!.

Latest Posts

Përkujtohet gjeneral Shaban Shala, Ahmeti: Me një Akademi nuk përshkruhet një histori

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti më 2 Dhjetor ka marrë pjesë në Akademinë përkujtimore për nderë të gjeneralit Shaban Shala. Si...

I riu pranon se ka vjedhur autoambulancën

18-vjepari D.N. nga Koçani ka pranuar se ka vjedhur autoambulancën nga Emergjenca Mjekësore në Koçani, përcjell TV21. Siç informon MPB, autoambulanca është gjetur dje...

Kandidati i vetëm për Bashkinë e Elbasanit/ Boçi: Çdo votë e demokratëve vlen, procesi do jetë i lirë dhe pa shantazhe

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është kandidati i vetëm që votohet sot në primaret e PD-së për të qenë kandidat për kryebashkiak...