Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...

Ministrja Gervalla: Zoti të marroftë Skender Hyseni


Ndaj komenteve të rënda të ish-ministrit Skender Hyseni ndaj Presidentes Osmani e Kryeministrit Kurti, ka reaguar edhe Ministrja e Jashtme, Donika Gervalla.

Këto komente, tha Gërvalla, shpërfaqin fytyrën e vërtetë të Hysenit, i cili sipas ministres, e ka futur Kosovën “në udhë pa krye”.

“Skënder Hyseni dhe plot të tjerë jo vetëm që e çuan LDK-në në 10%, por çdo ditë kujdesen që ta mbajnë të fundosur. E sa për Kosovën, e kanë treguar me kohë se sa vlerë ka për ta”, shkroi tutje ministrja Gërvalla në Facebook.

Në fund, ajo edhe e mallkoi Hysenin për këto komente të tij, të cilat Gërvalla i quajti të pafalshme.

“Zoti t’marroftë, Skënder Hyseni, për këto fjalë të pafalshme!”

Ish-ministri i Jashtëm, Skender Hyseni, ka kritikuar ashpër dy liderët e shtetit, Presidenten Vjosa Osmani dhe Kryeministrin Albin Kurti.

Qasjen e Presidentes Osmani ndaj Shefit të Diplomacisë të BE’së, Josep Borrell, ku Osmani e akuzoi këtë të fundit për njëanshmëri, ish-ministri Skender Hyseni e ka krahasuar me qasjen e kahmotshme të Millosheviqit.

Ai tha se nuk pajtohet fare me këtë pikëpamje të Presidentes Osmani.

“Edhe Millosheviqi e quante krejt botën armiq të Serbisë atëherë kur bota neve na ndihmonte, edhe ata e quanin krejt botën, krejt bota janë armiq të Serbisë. Edhe Vjosa Osmani dje tha se krejt bota janë armiq të Kosovës dhe po ia mbajnë anën Serbisë. Po kjo nuk është e vërtetë fare”, u shpreh Hyseni në TV1.

Latest Posts

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...