Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Ministrja Gervalla: Zoti të marroftë Skender Hyseni


Ndaj komenteve të rënda të ish-ministrit Skender Hyseni ndaj Presidentes Osmani e Kryeministrit Kurti, ka reaguar edhe Ministrja e Jashtme, Donika Gervalla.

Këto komente, tha Gërvalla, shpërfaqin fytyrën e vërtetë të Hysenit, i cili sipas ministres, e ka futur Kosovën “në udhë pa krye”.

“Skënder Hyseni dhe plot të tjerë jo vetëm që e çuan LDK-në në 10%, por çdo ditë kujdesen që ta mbajnë të fundosur. E sa për Kosovën, e kanë treguar me kohë se sa vlerë ka për ta”, shkroi tutje ministrja Gërvalla në Facebook.

Në fund, ajo edhe e mallkoi Hysenin për këto komente të tij, të cilat Gërvalla i quajti të pafalshme.

“Zoti t’marroftë, Skënder Hyseni, për këto fjalë të pafalshme!”

Ish-ministri i Jashtëm, Skender Hyseni, ka kritikuar ashpër dy liderët e shtetit, Presidenten Vjosa Osmani dhe Kryeministrin Albin Kurti.

Qasjen e Presidentes Osmani ndaj Shefit të Diplomacisë të BE’së, Josep Borrell, ku Osmani e akuzoi këtë të fundit për njëanshmëri, ish-ministri Skender Hyseni e ka krahasuar me qasjen e kahmotshme të Millosheviqit.

Ai tha se nuk pajtohet fare me këtë pikëpamje të Presidentes Osmani.

“Edhe Millosheviqi e quante krejt botën armiq të Serbisë atëherë kur bota neve na ndihmonte, edhe ata e quanin krejt botën, krejt bota janë armiq të Serbisë. Edhe Vjosa Osmani dje tha se krejt bota janë armiq të Kosovës dhe po ia mbajnë anën Serbisë. Po kjo nuk është e vërtetë fare”, u shpreh Hyseni në TV1.

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...