Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...

Protesta e 6 dhjetorit/ Berisha: Asgjë në botë nuk mund të na pengojë

Në mesditën e 6 dhjetorit Partia Demokratike do të protestojë para kryeministrisë kundër qeverise Rama.

 

 

Kreu i PD Sali Berisha gjatë mbledhjes me krerët e degëve të Tiranës, deklaroi se protesta do të jete paqësore, duke theksuar se nuk tërhiqet pavarësisht kritikave për tubimin që zhvillohet në ditën kur në Tiranë vijnë të gjithë liderët e Bashkimit Evropian.

 

 

SALI BERISHA

KRYETAR I PD

“Asgjë në botë nuk mund të pengoj protestën tonë ndaj dhe asnjë njeri mund të mendojë se mund të na nxjerrë pengesën më të vogël. “

 

 

Berisha sulmoi ambasadoren amerikane në Tiranë Yuri Kim, këtë herë për njohjen e zgjedhjeve të 25 prillit.

 

 

 

“I kujtoj vetëm një gjë zonjës. Nëse nuk do të kishte shkuar të urojë zgjedhjet e 25 prillit në darkë, ndoshta do të ishin gjërat pak më ndryshe, se gjithçka buron nga vota. Dhe në rast se ne u rrokullisëm në këtë mënyrë, u rrokullisëm se na u rrëmbye vota.”

Gjatë paradites Berisha takoi edhe aleatin e tij Ilir Meta. Por sërish Meta nuk sqaroi nëse do të jetë në protestën e 6 dhjetorit.

 

 

ILIR META

KRYETAR I PARTISE SE LIRISE

“Në dhjetor bëhen gjithmonë”

 

Protesta e Partisë Demokratike do të zhvillohet në ditën kur për herë të parë në Shqipëri do të mbahet  samiti mes Bashkimit Evropian dhe vendeve të Ballkanit perëndimor.

Latest Posts

Kremlini mbron aleancën e sigurisë të udhëhequr nga Rusia

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha të dielën se përpjekjet për të shkatërruar një aleancë sigurie të udhëhequr nga Rusia kanë ekzistuar gjithmonë dhe...

Edi Rama: Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut janë më mirë se kurdoherë

Në mbledhjen e përbashkët mes Kuvendeve të Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, gjatë së cilës u dhanë porosi të qarta mbi bashkëpunimin...

Deri të mërkurën e hapur mundësia për subvencionimin e pastrimit të oxhaqeve në Shkup

Qytetarët e Shkupit do të mund të aplikojnë deri të mërkurën për të marrë mbështetje financiare deri 1 200 denarë për pastrimin e oxhaqeve...